VUUVEN jaunā kolekcija | Pārsteigumi un mācības


Ir pagājuši pilni divi gadi, kopš...

...kādā rudens pievakarē es uztaisīju Facebook lapu savam zīmolam VUUVEN. Divu gadu laikā ir radītas piecas šaļļu kolekcijas un katrā no tām esmu gan iemācījusies ko jaunu, gan pārsteigusi pati sevi. Jāsaka godīgi, arī jūs, mani klienti un sekotāji esat mani pārsteiguši. Par pārsteigumiem, mācībām un to, ko jaunu esmu atklājusi šajā kolekcijā, gribu izstāstīt mazliet vairāk, pāris teikumos zemāk.

 Sāksim ar pārsteigumu – pelēkais latvietis nemaz nav tik pelēks kā viņu mālē.

Veidojot katru jauno kolekciju, es aprunājos ar saviem klientiem kā arī kādu laiku izmēģinu un parādu prototipus saviem padomdevējiem. Katras kolekcijas sākums un beigas ir liela daļa mana subjektīvā gaume un estētisma principi. Bet katram produktam sākums esat arī jūs. Tā vispār nonācu līdz tam, ka vuuven lielums ir šalles un aksesuāri. Ja man nebūtu interese ieklausīties, visticamāk vēljoprojām darbotos tikai interjera tekstilā. Katras kolekcijas pamatā ir toņi, pārsvarā tie ir sezonālie toņi un klasika - dažādu nokrāsu pelēkie. Pārsteidzoši, bet košo krāsas ir gandrīz tikpat iemīļoti, kā pelēkās. Nav tas latvietis nemaz tik pelēks, kā reizēm mums gribas domāt.

 

 

Turpinām ar mācību – viss ģeniālais ir vienkāršs.

Darbojos tekstilnozarē jau vienpadsmit gadus, un lai arī šalli varētu sasiet simtunvienā mezgla šedevrā kā cēlāko mākslas darbu, patiesībā tas nevienam nav vajadzīgs. Cilvēkiem - man, Tev, dzīvē notiek lielākas lietas kā no rīta skrienot darbos mezglot šalli līkločos. Man tīk domāt, ka mums jāvairo vienkāršas lietas ap sevi, vienkāršas un skaistas. Var šalli apsiet simtunvienā megla šedevrā un izskatīties neatkārtojami, bet var arī vienkārši savilkt šalli franču meglā vai aptīties un izskatīties brīnišķīgi. 

Es kādreiz domāju, ka visu vajag neatkārtojamu, bet, atkārtošos, vienkāršībā ir skaistums. Šī mācība man ļāva jaunajā kolekcijā iekļaut klasiskas formas lina/merīnvilnas un alpakas vilnas šalles – garas, šaurākas un piesātinātas ar tekstūru.
Jaunā šaļļu kolekcija ir arī pirmā VUUVEN šaļļu kolekcija, kurā atrodamas arī ziemas šalles bez bizēm. Jā, es zinu, ka daudziem no jums patīk bizes, arī man šī tehnika (kas, starpcitu, ir tradicionālā paklāju tehnika). Bet, ticiet man, tikpat daudzus esmu dzirdējusi vaicājam:

– Vai mums ir šalles bez bizēm?
Jā, tagad ir!Izstrādājot šo kolekciju es atkal un atkal atgriežos pie tā cik steidzīgā laikā dzīvojam. Esmu radījusi vienkārši saprotamas formas un krāsu kombinācijas, atteikusies no liekām detaļām, tajā pat laikā saglabājusi kvalitāti katru produktu aužot ar rokām, izmantojot augstvērtīgus materiālus. 
Ienāc un aplūko jauno kolekciju šeit vai brauc ciemos uzmērīt uz VUUVEN studiju Siguldā, Zaļajā Villā!